INFORMACJE O SZKOŁACH


strona główna


wybierz miasto:

FOTOGRAFIE

SZKOŁY FOTOGRAFICZNE

DOWCIPY FOTOGRAFICZNE

LINKI FOTOGRAFICZNE

AUTOR

W tym miejscu gromadzone są informacje o szkołach fotograficznych. Dane te mogą przydać się osobom, które zastanawiają się jaką szkołę wybrać lub czy w ogóle zacząć uczyć się w szkole fotograficznej. Zbieram wszelkie informacje z Internetu a także z innych źródeł - z tymi jest nieco gorzej ;-) 

Ciekawe dyskusje z pl.rec.foto i innych grup foto:
- Uczyć się czy się nie uczyć fotografii w szkole? Takie pytania padają na grupie dyskusyjnej pl.rec.foto. Poniżej kilka ciekawszych wypowiedzi:

@ z dnia 26.03.2003r.
@ z dnia 20.05.2003r.
@ z dnia 01.06.2003r.
@ z dnia 30.09.2007r.
@ z dnia 25.04.2008r.
@ z forum Cyberfoto
@ z forum digital FOTO-VIDEO

- Artykuł w serwisie internetowym FotoPolis pt:
"Fotograf niedzielny - mówisz, że chcesz zostać zawodowcem?"
a także dyskusję prowadzoną na pl.rec.foto dotyczącą tego samego artykułu:
"Mówisz, że chcesz zostać zawodowcem?" z dnia 24.03.2003r.

- Forum serwisu FotoPolis: Jaką szkołę wybrać w Polsce?


INFORMACJE DOTYCZĄCE SZKÓŁ NIEPUBLICZNYCH


Szkoły podzielone są na trzy kategorie: szkoły wyższe, szkoły niepubliczne z uprawnieniami szkoły publicznej i szkoły niepubliczne bez uprawnień szkoły publicznej.

Szkoły niepubliczne są to szkoły prywatne (nazwa potoczna), które mogą być prowadzone przez osoby fizyczne lub prawne, np.: stowarzyszenia, fundacje, spółki (z o.o., S.A.). Na podstawie art. 7.3 Ustawy o systemie oświaty szkoła niepubliczna może wydawać uczniom świadectwa i dyplomy państwowe, jeśli posiada uprawnienia szkoły publicznej. Natomiast szkoła niepubliczna bez uprawnień może jedynie nadać własny tytuł ukończenia szkoły, co nie oznacza, że program nauczania takiej szkoły jest słaby. Często szkoły bez uprawnień specjalnie wybierają autorski program nauczania ze względu, że jest bardziej praktyczniejszy życiowo. Szkoły prywatne z państwowym programem nauczenia musza się trzymać wytycznych, które obowiązują na późniejszym egzaminie państwowym. Trzeba jednak pamiętać i zdawać sobie sprawę, że fotografia jest jednak wolnym zawodem. Liczą się umiejętności fotografowania, a nie świadectwo ukończenia szkoły, które nie przyda nam się w prowadzeniu własnej firmy. Może jednak podnieść jakość firmy gdy umieścimy informacje o świadectwie z ukończenia renomowanej uczelni.

Szczegółowe informacje dotyczące szkół można odczytać na stronie oświata i prawo.

 

 

 

 

 

 

BIAŁYSTOK
BIELSKO BIAŁA
GDAŃSK
GDYNIA
JELENIA GÓRA
KATOWICE
KRAKÓW
KROSNO
LUBLIN
ŁÓDŹ
POZNAŃ
RZESZÓW
SOPOT
SZCZECIN
TORUŃ
WARSZAWA
WROCŁAW
ZIELONA GÓRA

WARSZTATY
KURSY FOTO
INNE INFORMACJE


KONTAKT    KALIBRACJA MONITORA   PRAWA AUTORSKIE